Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW
http://www.pasiekamichalow.com
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Luty na Podlasiu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna -> W SEZONIE - CZYLI CO SIĘ DZIEJE, CO TERAZ ROBIĘ W PASIECE...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof74




Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Białystok
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:45, 13 Lut 2018    Temat postu: Luty na Podlasiu

Dziś, 13.02 zajrzałem do swoich dziewczyn. Postanowiłem zrobić mały eksperyment: w jednym z uli podałem półpłynne ciasto białkowe, w drugim zamierzam na początku marca podać pyłek a w trzecim wszystko pozostawiam naturze. Jestem ciekaw efektu. Dennice zasłoniłem, góra ocieplenie. Jak dotąd 2 ule były na osiatkowanej dennicy, jeden styrodurowy z pajączkami. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
DledjaZ




Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 40
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Skąd: Tenczynek
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 12:04, 14 Lut 2018    Temat postu:

Mrozy mogą jeszcze przyjść. Jeśli matki zaczną czerwić, pszczoły będą musiały ogrzewać czerw i np. nie przejdą na pozostałe ramki z pokarmem, co w rezultacie może doprowadzić do osypania się rodziny. Ja osobiście czekam do 10 marca. W moim rejonie dopiero wtedy będę mógł zamknąć dennice. W zeszłym roku końcówka lutego była u mnie bardzo ciepła, ale w tym roku prognozy są niestety inne.
Tak czy inaczej trzymam kciuki za Twoje dziewczyny.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Krzysztof74




Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Białystok
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 15:16, 14 Lut 2018    Temat postu:

Zdaję sobie sprawę z ryzyka oraz tego , że będzie niezbędne podkarmianie. Trochę więcej zachodu ale jestem ciekaw czy się opłaci, jakie będą różnice w sile rodzin. I dlatego postanowiłem zaryzykować tylko z jedną. Z drugą zrobię podobnie jak Ty, poczekam jeszcze miesiąc. Czy ktoś z tu obecnych robił coś podobnego i jakie były efekty?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna -> W SEZONIE - CZYLI CO SIĘ DZIEJE, CO TERAZ ROBIĘ W PASIECE...
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin