Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW
http://www.pasiekamichalow.com
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Feed Bee

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna -> ZAKŁADANIE PIERWSZEJ PASIEKI - KROK PO KROKU
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrpodhale
Gość






PostWysłany: Sob 22:58, 11 Sty 2014    Temat postu: Feed Bee

Chciałem się dowiedzieć drodzy koleżanki i koledzy gdzie można kupić lub gdzie kupujecie Feed Bee-substytut pyłku opakowania 10kg.Sprawdzałem parę sklepów ale wszędzie niedostępny.Może znacie jakiś sklep w necie gdzie jest na stanie.Dziękuję. Wink
Powrót do góry
netto
Gość






PostWysłany: Sob 23:41, 11 Sty 2014    Temat postu:

U Lysonia mieli.. ale powiem szczerze .. stosowałem w zeszłym roku .. i nie widzialem cudnych egektów .. dla mnie szkoda kasy .. zwykle ciasto takie same efekty daje ..
Powrót do góry
piotrpodhale
Gość






PostWysłany: Nie 18:56, 12 Sty 2014    Temat postu:

netto napisał:
U Lysonia mieli.. ale powiem szczerze .. stosowałem w zeszłym roku .. i nie widzialem cudnych egektów .. dla mnie szkoda kasy .. zwykle ciasto takie same efekty daje ..
Rzeczywiście jeśli pszczołom nic nie brakuje w przyrodzie poco dawać?.Ja muszę.U Łysonia brak.
Powrót do góry
netto
Gość






PostWysłany: Nie 21:06, 12 Sty 2014    Temat postu:

Piotrek wierzby nasadź .. wszędzie się to dziadostwo przyjmuje .. za dwa lata będzie miał spłacone feed bee Smile

Wysłałem na pw pare adresów ww.


Ostatnio zmieniony przez netto dnia Nie 21:12, 12 Sty 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
piotrpodhale
Gość






PostWysłany: Nie 21:27, 12 Sty 2014    Temat postu:

netto napisał:
Piotrek wierzby nasadź .. wszędzie się to dziadostwo przyjmuje .. za dwa lata będzie miał spłacone feed bee Smile

Wysłałem na pw pare adresów ww.
Sprawa jest bardziej skomplikowana niż się wydaje,ale dzięki za info. Laughing
Powrót do góry
Gandalf
Administrator
Administrator



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 642
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Skąd: Dolina Amazonki
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:30, 12 Sty 2014    Temat postu:

A musi być to "feed bee" nie może być czysty zmielony pyłek?
Jeśli nie, to StanleyK oferował kiedyś czysty pyłek na sprzedaż. Czysty pyłek to i w internetowych sklepach pszczelarskich sie dostanie. Wysypałem kiedyś kilogram na talerzyki plastikowe, takie jednorazówki, Boże, jaka radocha była na pasieczysku. Całe chmury pszczół latały.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
piotrpodhale
Gość






PostWysłany: Nie 22:06, 12 Sty 2014    Temat postu:

Gandalf napisał:
A musi być to "feed bee" nie może być czysty zmielony pyłek?
Jeśli nie, to StanleyK oferował kiedyś czysty pyłek na sprzedaż. Czysty pyłek to i w internetowych sklepach pszczelarskich sie dostanie. Wysypałem kiedyś kilogram na talerzyki plastikowe, takie jednorazówki, Boże, jaka radocha była na pasieczysku. Całe chmury pszczół latały.
No tak będę musiał zrobić, dodać pyłku do ciasta ew.ciasto drożdżowe też zawiera dużo cennego białka.Ja tam wywożę odkłady ,bo to blisko domu łatwiej przeglądać czy karmić.W sąsiedztwie wiele obcych pasiek.Duże braki pozytkowe w trakcie całego sezonu,teren ciężki do hodowli pszczół. Laughing
Powrót do góry
Sklep.Apismart.eu




Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Chyrzyna
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 12:43, 04 Kwi 2016    Temat postu: Informuję, ze Feed Bee już mamy w sprzedaży 2016

Witam

Informuję, ze Feed Bee już mamy w sprzedaży 2016 w naszym sklepie

[link widoczny dla zalogowanych]



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sklep.Apismart.eu




Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Chyrzyna
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 0:52, 08 Mar 2018    Temat postu: Re: Informuję, ze Feed Bee już mamy w sprzedaży 2016

Sklep.Apismart.eu napisał:
Witam

Informuję, ze Feed Bee już mamy w sprzedaży 2018 w naszym sklepie

[link widoczny dla zalogowanych]



Uwaga :W związku z optymalizacją kosztów transportu w ostatniej dostawie mamy możliwość zaproponować Feedbee w nowej niższej cenie !

510 zł / 20 kg [link widoczny dla zalogowanych]

275zł / 10 kg [link widoczny dla zalogowanych]

152,5 zł / 5 kg [link widoczny dla zalogowanych]


a tutaj cytat z artykułu "
Doświadczenia węgierskich pszczelarzy z Feedbee

"opublikowany na portalu czasopisma Pasieki

"Średnia produkcja miodu przez kolonie karmione preparatem Feedbee: miód wiosenny (owoce i wierzba) 10 kg, rzepak 30 kg, akacja 35 kg (bez produkcji nowych rodzin), miód letni (do słonecznika) 12 kg. Te ilości wskazują wagę miodu po wykonanej pracy. Rodziny, którym nie podawano Feedbee nie dostarczyły miodu, który można było zebrać przed kwitnieniem rzepaku i po kwitnieniu akacji. Średnia produkcja miodu wynosiła 18 kg miodu z rzepaku i 30 kg miodu z akacji.


Pszczoły karmione preparatem Feedbee są spokojniejsze; wylatują wcześniej i zbierają więcej nektaru i pyłków niż rodziny kontrolne. Zasklepiony i niezasklepiony czerw jest większy i bardziej ściśnięty. W ciągu dnia matki składają więcej jaj niż matki w rodzinach kontrolnych.
Zauważyliśmy, że pracujące pszczoły są okrąglejsze i pełniejsze. Po okresie kwitnienia akacji nie zaobserwowaliśmy żadnego spadku populacji. Pszczoły karmione Feedbee były nadal liczniejsze od przeciętnej rodziny.


Należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną pozytywną rzecz: nie zaobserwowałem żadnych pasożytów. Dobra rada dla tych, którzy chcieliby stosować Feedbee: przy każdym ulu warto ustawić dodatkowy pusty ul z ramkami z węzą, tak aby utrudnić pszczołom gromadzenie się w roje."

link do całego artykułu [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dejw629
ASYSTENT PSZCZELARZA
ASYSTENT PSZCZELARZA



Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Ligota Dobrodzieńska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 17:13, 13 Mar 2018    Temat postu:

Jakie drożdże do ciasta polecacie ?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sklep.Apismart.eu




Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Chyrzyna
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 12:24, 15 Mar 2018    Temat postu:

suszone piwowarskie, mikronizowane

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kedward




Dołączył: 08 Kwi 2019
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 12:10, 20 Kwi 2019    Temat postu:

no idea!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
poczatkujacyP




Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 322
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 18:02, 21 Kwi 2019    Temat postu:

Wytłumaczcie mi proszę,po co pszczelarzowi substytut pyłku, skoro można im podawać prawdziwy pyłek zabrany z poławiaczki pyłku?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna -> ZAKŁADANIE PIERWSZEJ PASIEKI - KROK PO KROKU
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin