Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW
http://www.pasiekamichalow.com
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Opryski

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna -> ZDROWIE PSZCZÓŁ
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BartekBartnik
ASYSTENT PSZCZELARZA
ASYSTENT PSZCZELARZA



Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Dąbrówki / Rzeszów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 17:16, 07 Mar 2014    Temat postu: Opryski

Very Happy Witajcie

Planuje posadzić drzewka owocowe ale i orzechy.
Problem polega na tym że stosuje się opryski. Nie wiem czy to nie zaszkodzi pszczółką. A tak na marginesie to znalazłem pszczelarza z którym mam umówiony dzień na spotkanie.
Poza tym dostałem już pierwszy sprzęt pszczelarski,
podkurzacz (dymarka:D),ramki, ramki nadstawkowe,kraty odgrodowe, kapelusz, transportówkę do ramek, beleczki.
Resztę tata się zdeklarował że przywiezie. Nawet mój wujek który mieszka po sąsiedzku pozwolił mi na swoim terenie trzymanie uli . Oczywiście wszystko osłonięte, ale na terenie a dokładniej w rogu działki zmieści się tylko trzy ule. Ale to nic.
Za chwilę idę na łące sadzić drzewka, to będzie takie miejsce pod przyszłe pasieczysko.
A powód mojej chwilowej nieobecności na forum wynikał ze szwankowania sprzętu komputerowego.

No nic, do zobaczenia.

Bartek


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Truteń Mateusz
MISTRZ PSZCZELARSKI
MISTRZ PSZCZELARSKI



Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Lutynia k. Wrocławia
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 10:40, 08 Mar 2014    Temat postu:

Najprostszym sposobem jest przeczytanie ulotki załączonej do oprysku Razz
Z ciekawości odgrzebałem dwa opakowania preparatów, których używałem w zeszłym roku i obydwa nie były groźne dla pszczół.
Oczywiście należy pryskać wieczorem.

W dzisiejszych czasach na pewno znajdziesz opryski ekologiczne/nieszkodliwe dla pszczół.
Nie zdziwiłbym się gdyby okazało się, że tych bardzo szkodliwych nie można już używać odkąd jesteśmy w UE.

Co innego sąsiedzi, czy pobliscy rolnicy. Oni zapewne twoje pszczoły mają w ... nosie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Myszka
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)



Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 417
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Skąd: powiat radomski
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 22:24, 24 Kwi 2014    Temat postu:

Najnowsze badania miodu i produktów pszczelich.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
wrzosowy
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)



Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 1400
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 37 razy

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 1:55, 26 Kwi 2014    Temat postu:

Zazdroszczę nicka. Nie nazywam się bartek a więc na dzien dobry masz łatwiej. Napiszę tylko tyle... U mnie zawsze była pasieka. Dziadek miał pasiekę, ojciec miewał pszczoły ale nigdy miodu. Dziś mam pasiekę. Nie ul czy dwa a pasiekę. To co chciałem napisać... pszczoły wywożę z domu. Nie chodzi o to żeby śąsiadów wkurzac. Pszczoły stoją u obcych ludzi którzy za słoik miodu czy dwa pozwalają u siebie kilka-kilkanaście uli postawić. Coraz łatwiej o takie miejsca.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
wreichert
ASYSTENT PSZCZELARZA
ASYSTENT PSZCZELARZA



Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 69
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:41, 28 Mar 2015    Temat postu:

Witam,
podepnę sie pod temat.
Mam kilka uli postawionych w ogródku wsrod kilkunastu drzewek owocowych. Niestety drzewka ( szczególnie te pestkowe ) co roku atakują jakieś choroby grzybowe. Chciałbym w tym roku zapobiegawczo popryskac srodkiem grzybobójczym Amistar 250sc. W ulotce oczywiście napisane karencja dla pszczół - nie dotyczy, ale jak to się ma w praktyce?. Ktoś pryskał drzewka podobnymi środkami grzybobójczymi wsród uli?? Mam zamiar zapytać producenta, albo przynajmniej dystrybutora o jego zdanie , ale przypuszczam że odczyta tylko to co na ulotce - czyli karencja dla pszczół nie dotyczy.
Prosze o wypowiedź osób które cos podonego przetestowały.

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Robi_Robson
Gość






PostWysłany: Sob 22:51, 28 Mar 2015    Temat postu:

wreichert napisał:
Witam,
podepnę sie pod temat.
Mam kilka uli postawionych w ogródku wsrod kilkunastu drzewek owocowych. Niestety drzewka ( szczególnie te pestkowe ) co roku atakują jakieś choroby grzybowe. Chciałbym w tym roku zapobiegawczo popryskac srodkiem grzybobójczym Amistar 250sc. W ulotce oczywiście napisane karencja dla pszczół - nie dotyczy, ale jak to się ma w praktyce?. Ktoś pryskał drzewka podobnymi środkami grzybobójczymi wsród uli?? Mam zamiar zapytać producenta, albo przynajmniej dystrybutora o jego zdanie , ale przypuszczam że odczyta tylko to co na ulotce - czyli karencja dla pszczół nie dotyczy.
Prosze o wypowiedź osób które cos podonego przetestowały.

Pozdrawiam


Środki ochrony roślin , to już nie jest to co 40 lat temu (np DDT) .
Teraz jeśli zrobisz oprysk wieczorem po ustaniu lotów pszczół , to nic złego się nie stanie .
Kiedyś niektórzy zalecali , że można pryskać również wcześnie rano , ale najnowsze badania wykazały , że w takim przypadku zdarzają się zatrucia poprzez wodę pobieraną przez pszczoły (rosa) zawierającą ŚOR .
Powrót do góry
wreichert
ASYSTENT PSZCZELARZA
ASYSTENT PSZCZELARZA



Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 69
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 22:21, 07 Kwi 2015    Temat postu:

Stało sie,

dzisiaj wieczorem popryskałem drzewka czereśni fungicydem Amistral 250SC. Srodek praktycznie bezwonny. O wszelkich skutkach ubocznych poinformuje.
Najbardziej obawiam sie tego, że jakies kropelki mogły opaść do jakis kałuż czy niecek wodnych, z których pszczoły moga znosić wodę. Mam postawione poidło w bezpośrednim sąsiectwie uli, ale jak na złość z niego nie korzystają tylko pobierają wode gdzie popadnie


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Robi_Robson
Gość






PostWysłany: Śro 9:26, 08 Kwi 2015    Temat postu:

wrzosowy napisał:
Zazdroszczę nicka. Nie nazywam się bartek a więc na dzien dobry masz łatwiej.

Marku jeśli idzie i nick , to rejestrował się tutaj kiedyś młody człowiek (ma ok 12 lat) nick : Barti .
Na imię ma Bartek i mieszka w . . . Bartoszycach Laughing
Powrót do góry
Robi_Robson
Gość






PostWysłany: Śro 22:39, 29 Kwi 2015    Temat postu:

I kolejne kwietniowe "rodzynki" związane z tematem ...
Sątopy-Samulewo . Samo południe .
Kwitną na miedzach mniszki , ałycze i klony a nad stawkiem (po prawej)niektóre wierzby ...


A tutaj już Nowa Wieś Reszelska
27 kwietnia (najcieplejszy dotąd dzień) godz 11:40 i rzepak , który ku uciesze pszczół (i zgubie) już zaczyna rozkwitać .

Obok las z kwitnącymi grabami , klonami i wierzbami ...

Równo 3 tygodnie temu podtruli mi pszczoły lotne .
Wtedy nie widziałem kto i gdzie .
Tym razem już powiadomiłem PIORiN . . .
Ciekawe , czy poskutkuje !?
Powrót do góry
6Cichy
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)



Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: olsztyn
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 19:24, 30 Kwi 2015    Temat postu:

Robert znasz akt prawny zabraniajacy wjechanie opryskiwaczem w dzień ?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Robi_Robson
Gość






PostWysłany: Czw 20:50, 30 Kwi 2015    Temat postu:

6Cichy napisał:
Robert znasz akt prawny zabraniajacy wjechanie opryskiwaczem w dzień ?

W tym samym urzędzie , w tym samym gabinecie jeden urzędnik grzmiał , że nie wolno robić żadnych oprysków w okresie lotów pszczół ,
a kilka dni później w analogicznej sprawie drugi urzędnik mówi "a na etykiecie pisze prewencja dla pszczół nie dotyczy" więc o co chodzi !?

Zapytaj Piotrka M. jak boli cisza w pasiece podczas kwitnienia rzepaku ...

Aktów prawnych nie znam.
W tym kraju nawet prawnicy nie nadążają za prawem ...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna -> ZDROWIE PSZCZÓŁ
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin