Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW
http://www.pasiekamichalow.com
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kilka podstawowych pytań początkującego
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna -> ZAKŁADANIE PIERWSZEJ PASIEKI - KROK PO KROKU
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
minikron
Gość






PostWysłany: Pon 8:35, 12 Wrz 2011    Temat postu:

golina napisał:
Witaj,Minikron pisze do Ciebie bo właśnie nie wszystko jasne.

Mam takie pytanie,czy Ty w przeszłości brałeś refundowane odkłady i masz negatywne doświadczenia czy krytykujesz je na zasadzie sztuka dla sztuki.

Ja uważam,że dla kogoś kto zaczyna organizować swoją pierwszą pasiekę odkłady ref. to wspaniała rzecz,oczywiście zakładając,że producent to uczciwy pszczelarz.Przy małych rodzinach początkującemu jest dużo łatwiej pracować a z drugiej strony widzi szybko efekty swojej pracy.No i zwrot kosztów też nie jest bez znaczenia,nawet jak niektóre rodziny trzeba przed zimowlą połączyć.Ja kilka lat temu kupowałem odkłady od pana R.Dutkowiaka z Sulęcina za Gorzowem Wlkp.i mogę powiedzieć że byłem zadowolony.Warto zatem przekazywać sobie takie pozytywne doświadczenia i nazwiska solidnych,uczciwych producentów.Jednak to są tylko moje przemyślenia w tym temacie.Pozdrawiam serdecznie.



Golina


Mam problem jak na taki post odpowiedzieć... Po raz drugi wychodzisz z założenia że nic nie wiem a piszę bo piszę. Ale to zostawmy.
Odpowiedź jest tak nielogiczna, że mnie aż poraża, choć jak widzę Gandalfowi się podoba. Może więc na spółkę odpowiecie mi od kiedy w pszczelarstwie jest tak, że im mniejsza rodzina, tym lepiej dla pszczelarza? Idąc dalej tym tokiem rozumowania, to najłatwiej będzie się nowemu nauczyć na pustych ramkach.
Mówienie, że wszystko jest ok "nawet jak niektóre rodziny trzeba przed zimowlą połączyć" świadczy tylko o tym, jak system dopłat wypaczył sposób postrzegania wśród pszczelarzy.
Powtórzę to z całą odpowiedzialnością: dobry odkład zrobiony w odpowiednim czasie powinien przynieść z lipy korpus miodu i wejść do zimowli jako rodzina silniejsza od macierzaka, zwracając tym samym z nawiązką koszt jego zakupu. Bez konieczności refundacji.
Powrót do góry
daro
Gość






PostWysłany: Pon 9:17, 12 Wrz 2011    Temat postu:

No i cóż AMEN ..... Nic dodać nic ująć.
Powrót do góry
golina
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 943
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 28 razy
Skąd: stargard
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 9:46, 12 Wrz 2011    Temat postu:

Minikron,zadałem Ci konkretne pytanie i czekam na odpowiedż.Twoja nadinterpretacja jakobym sugerował,że nic nie wiesz jest niczym nieuzasadniona,tymbardziej,że na końcu wyrażnie napisałem,że jest to moje prywatne zdanie,z którym Ty wcale nie musisz się identyfikować.Z poważaniem.Golina

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Malon
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 2372
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 126 razy
Skąd: Kielce
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 9:52, 12 Wrz 2011    Temat postu:

Koledzy, rwiemy szaty, przelewamy puste do pustego.Dla początkującego każdy kg pszczół to masa niewyobrażalna. Kiedy kupiłem swe pierwsze rodziny, 10 ramek 1maja WP. Bałem się tej masy. Dobrze że miałem bohtyna i ś.p. Pałęgę.
Kupując odkład, bez dobrej bazy pożytkowej, pielęgnacji, i minimum wiedzy, będzie miał z niego g-no, kupując rodzinki, też takie same, bo mu się wyroją tyle. Odkłady są sprzedawane w większości w czerwcu. Dwie ramki czerwiu i 2 ramki zapasów.Jak może dojść do większej siły niż normalna rodzina, budując ramki, strukturę bo przecież nowy nic nie ma.
Opieracie się na swej wiedzy, zapasie suszu itd. / tu dam ramkę, tam podkarmię tu, zasilę/.
Zabieprę wam to wszystko łącznie z wiedzą i zobaczymy.
Najpierw młodzi w pasji pszczelarskiej winni, pojechać do pasieki na kilka dni roboczych, zobaczyć z czym się to wszystko wiąże a następnie zabrać się za szukanie pszczół dla siebie. Każdego kto się do mnie zgłosi zabieram do uli. A zapomniałem że była mowa o pszczołach a później zrobieniu uli. Może odwrócić tą kolejność ?
Adam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna -> ZAKŁADANIE PIERWSZEJ PASIEKI - KROK PO KROKU
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin