Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW
http://www.pasiekamichalow.com
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Apiterapia
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna -> WINIARSTWO, TRUNKI I KULINARIA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bączek
Moderator
Moderator



Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 125
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Skąd: Katowice / Michałów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 17:00, 26 Lis 2008    Temat postu: Apiterapia

Miód wielokwiatowy
Jest to miód pochodzący z nektaru różnych kwiatów. Ma barwę od jasnokremowej do herbacianej, w zależności od terminu zbioru. Po skrystalizowaniu od jasnoszarej do jasnobrązowej. Jego zapach zbliżony jest do zapachu wosku pszczelego. Ma smak słodki, łagodny. W zależności od składu nektaru może mieć smak np. gryczany, lipowy, wrzosowy. Krystalizuje drobnoziarniście. Miód ten ceniony jest wyżej niż miody gatunkowe.
Miód wielokwiatowy pod względem składu chemicznego cechuje duża różnorodność. Decyduje o tym nektar kwiatowy pochodzący z wielu roślin miododajnych. Miód wielokwiatowy znajduje zastosowanie w chorobach alergicznych dróg oddechowych, jak astm oskrzelowa atopowa (alergenna) lub katar sienny, zwany inaczej alergicznym nieżytem nosa. Miód wielokwiatowy ze względu na wysoką zawartość cukrów prostych jest wykorzystywany jako środek leczniczy jak i zapobiegawczy. Składniki te, dzięki łatwej przyswajalności przez organizm, stanowią cenne źródło energii dla mięśnia sercowego, w chorobach serca i naczyń, a także wspomagają wątrobę w jej funkcji detoksykacyjnej w przebiegu chorób wątroby, woreczka żółciowego i innych.
Miód akacjowy
Miód akacjowy pozyskiwany jest w okresie kwitnienia robinii akacjowej. W stanie płynnym miód akacjowy ma barwę jasnosłomkową do zielonkawej. Uważany jest za najjaśniejszy z miodów, ponieważ czasami może być nawet bezbarwny. Po skrystalizowaniu przyjmuje zabarwienie od białego do kremowożółtego. Z uwagi na wysoką zawartość cukru owocowego fruktozy pozostaje w stanie płynnym przez długi okres i bardzo wolno krystalizuje. Odznacza się delikatnym, sutelnym, lekko mdłym aromatem, harmonizującym z kwiatami akacji. W smaku jest słodki, delikatny i lekko kwaskowaty.
Miód rzepakowy
Rzepak jest rośliną jednoroczną, która obficie nektaruje. Na jednej roślinie jest 200-300 kwiatów, z których jednocześnie kwitnie 10. Kwiay ciemnożółte, zebrane w luźne grona, dają dużo jasnego pyłku, który zebrany w obnóża jest koloru cytrynowo-żółtego. Rzepak jest obsiewany na dużych obszarach, co powoduje, że miód rzepakowy jest łatwy do otrzymania. Miód ten jest słodki, lekko gorzkawy, prawie bezbarwny, o słabym zapachu, podobnym do zapachu rzepaku. Krystalizuje bardzo szybko, drobnoziarniście, już w plastrach. Miód ten pomaga w chorobach serca i układu krążenia.
Miód lipowy
Zaliczany jest do najlepszych polskich miodów. W stanie płynnym ma barwę od zielonkawożółtej do jasnobursztynowej. Przypomina konsystencją i barwą olejek rycynowy. Po skrystalizowaniu ma barwę bardzo jasną, o szarym odcieniu. Smak ma dość ostry, często lekko gorzkawy.
Miód lipowy odznacza się wysoką aktywnością antybiotyczną. W zakresie działania leczniczego miód lipowy uważany jest powszechnie za najlepszy środek przy przeziębieni, grypie, w chorobach występujących z wysoką temperaturą, schorzeniach dróg oddechowych.
W celu wzmocnienia efektu leczniczego powinno się go przyjmować po rozpuszczeniu w naparze z kwiatu lipy, owocu malin oraz w połączeniu z sokiem z cytryny lub mlekiem.
Miód lipowy przyczynia się do szybkiego ustępowania stanu zapalnego i polepszenia ogólnego samopoczucia.
Polecana jest także w chorobach serca i układu krążenia. Działa moczopędnie, skutecznie likwiduje obrzęki oraz nieznacznie obniża ciśnienie tętnicze krwi.
Zawarte w miodzie olejki eteryczne wywierają łagodne działanie rozkurczające i uspokajające, co jest ważne u osób z chorobami serca i naczyń.
Znana jest także skuteczność tego miodu w schorzeniach układu nerwowego: w nerwicach, nadmiernym podnieceniu nerwowym, stresie i bezsenności.
Miód wrzosowy
Miód ten staje się coraz bardziej popularny, dzięki wykorzystywaniu ogromnych rezerw pożytkowych, jakie stanowią wrzosowiska.
Miód ten jest galaretkowaty, pomarańczowo-żółty, nieraz czerwono-brunatny, prawie niemożliwy do odwirowania z plastró bez jego rozluźnienia. Krystalizuje niejednolicie, drobnoziarniście. Po skrystalizowaniu zmienia barwę na żółto-pomarańczową lub brunatną.
Smak miodu jest mało słodki, ostry, nieco gorzkawy. Zapach miodu jest silny, przypominający zapach miodu wrzosowego. Należy do najpóźniejszych i najlepszych miodów kwiatowych.
Miód wrzosowy przeciwdziała chorobom pęcherza moczowego, nerek, prostaty.
Najlepiej popijać go w ciągu dnia, rozcieńczony w wodzie z dodatkiem soku z cytryny i łyżeczki oliwy.
Miód gryczany
Pszczoły uzyskują nektar z drobnych, białych lub różowych kwiatów gryki. Jest to typowy miód letni. Miód jest koloru mocnej herbaty o smaku słodkim, ostrym, o aromacie zbliżonym do zapachu kwiatu gryki. Krystalizuje gruboziarniście. Zawiera rutynę.
Miód gryczany korzystnie oddziałuje w zapobieganiu i leczeniu chorób serca i układu krążenia, szczególnie na podłożu miażdżycowym. Ma także duże znaczenie jako lek ochraniając i odtruwający wątrobę.
Miód gryczany - podobnie jak miód akacjowy, osobom chorym na cukrzycę insulino niezależną.
Miód ten stosowany jest także w leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza. Spowodowane jest to wyjątkowo dużą zawartością łatwo przyswajalnego żelaza, witaminy C i biała. Skład miodu pomaga także w okresie rekonwalescencji, po zabiegach operacyjnych, w zaburzeniach na tle nerwowym, w stanach wyczerpania psychicznego.
Miód gryczany systematycznie przyjmowany przyczynia się do wzrostu poziomu hemoglobiny we krwi, pobudza procesy odnowy i wzmacnia organizm po długich i wyczerpujących chorobach.


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dukato
Gość






PostWysłany: Wto 15:39, 13 Sty 2009    Temat postu: Re: Apiterapia

A jaki jest miód, który pomaga w reumatyźmie? Jaki się najczęściej stosuje w tej chorobie?
Powrót do góry
mily_marian
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 218
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 17 razy
Skąd: ślonsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 20:33, 06 Lut 2009    Temat postu:

Na reumatyzm najlepszy jest jad pszczeli. W pszczynie jest pasieka co wytwarza masć jadową mojej żonie pomaga, Pozdrawiam

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zStasiekz
Gość






PostWysłany: Pią 22:07, 22 Maj 2009    Temat postu: Kit

Czy kit pszczeli można rozpuścić w herbacie lub wodzie? Słyszałem, że jakieś lecznicze właściwości. Czy można go normalnie jeść lub wypić?
Powrót do góry
Gość
Gość






PostWysłany: Sob 12:49, 23 Maj 2009    Temat postu:

Kit pszczeli rozpuszcza się w spirytusie i powstaje propolis.
W herbacie to się raczej nie rozpuści chyba że w gorącej ale i tak z jego własciwosci nic nie pozostanie. Jeść się tego raczej nie da.można żuć -pomaga na choroby dziąseł.Propolis pije się tak jak krople (np. miętowe)wlewa się kilkanaście kropel na łyżkę wody i wypija
Pozdrawiam.
Powrót do góry
zStasiekz
Gość






PostWysłany: Sob 19:16, 13 Cze 2009    Temat postu: fff

Dziękuję za odpowiedź. pzdr.
Powrót do góry
borussia_CK
ASYSTENT PSZCZELARZA
ASYSTENT PSZCZELARZA



Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kielce

PostWysłany: Czw 19:09, 24 Wrz 2009    Temat postu:

Mam rozumiec, ze w goracej herbacie gina wlasciwosci lecznicze kitu? Chcialem sobie wlasnie zrobic inhalacje parowa, wrzucajac krudke kitu pszczelego na gotujaca sie wode. A krople z nalewki sa na wysoka temperature odporne? Mam klopoty z oddechem- czesto lapia mnie dusznosci, cos jak astma. Moze ktos z Was mi podpowie, jak nalepiej robic inhalacje na tego typu dolegliwosc.

Dziekuje
Mirek


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Michał
Admin_Senior
Admin_Senior



Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 851
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 17 razy
Skąd: Radom
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 14:13, 25 Wrz 2009    Temat postu:

pOWIEM TAK, MIÓD I KIT W WYŻSZEJ TEMPERATURZE NIŻ TO 40* TRACĄ WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE. NAJLEPIEJ JEST ROZPUŚCIĆ KIT W WODZIE BĄDŹ SPIRYTUSIE. CZY NALEWKA, TO NIE POWIEM CI, NIGDY NIE STOSOWAŁEM, A Z DUSZNOŚCIAMI TO MYSLĘ ŻE PSZCZÓŁKI NIE POMOGĄ, TRZEBA IŚC DO ALERGOLOGA.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
darek4257
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 1343
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 39 razy
Skąd: NIEMCY
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 21:47, 26 Wrz 2009    Temat postu:

hallo propolis ze spiristusem------uwaga czegos takiego nie piles powinno sie dawac 5%propolisu dasz wiecej to nie zapomnij ze propolis ma wlasnosci znieczulajace --super sprawa gebe ci znieczuli a co tam bede opisywal sproboj sam HIHihihihihihihihihihi!!!!!!! darek

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
darek4257
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 1343
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 39 razy
Skąd: NIEMCY
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:04, 26 Wrz 2009    Temat postu:

HAllo a co do rodzaju miodu nie mozna okreslic dokladnie z czego jest miod nie bedziesz latal za kazda pszczola i jej zagladal..........
w sklepie jak kupisz to wiesz dokladnie co jest wpryskane lipa ,wrzos, akacja w niemczech okolo 2 lat temu zerwali kontrakt na miod z chin poniewaz wybadali ze to nie jest miod .Chinczycy sprzedaja to dalej w polsce::::::
w wiosce w polsce gdzie jezdze na wakacje pszczelasz ma 1 ul pszczeli przed domem i rozne gatunki miodu do sprzedania ---wielokwiatowy --lipowy--- wrzosowy --spadziowy---rzepakowy..wszystko w beczkach 200 litrowych---na beczkach pisze china. Miod podrobka ma wspanialy zapach tego zadne pszczoly nie wyprodukuja.Lipa pachnie jak prawdziwa lipa Akacja super
wrzos idealnie................................Miod ten sie nie krystalisuje i ma piekny blekitny wyglad jest tani kupisz go przy drogach smacznego darek


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Malon
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 2372
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 126 razy
Skąd: Kielce
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 19:24, 29 Wrz 2009    Temat postu:

Darek 4257
Teraz to trochę przesadziłeś
Gęby ty sobie Polską wioską nie wycieraj.Polski produkt wielokrotnie jest lepszy niż niemiecki. Są wszędzie na świecie nieuczciwi i w Polsce też.
U nas w kraju może nie wiesz są miody odmianowe najwyższej jakości.
Jeśli się chce to jest mozliwość uzyskania, mając Polski ul z pólnadstawką
1 mniszka
2 akacja
3 rzepaki
4 gorczyce
5 lipy
6 gryki
7 wrzosy
8 nawłoć
9 spadż
oraz inne występuj w makrorejonach /malwy, komunice,grochy,koniczyny, maliny/
Pewnie braknie ci lat i okazji do spróbowania czystego leśnego miodu bez dodatku spadzi z jagód, borówek, jeżyn
BAJKA W USTACH. Zapraszam do Polskch wsi na spróbowanie prawdziwego miodu wielokwiatu o kolorze tej tapety.ZŁOTY
Popatrz na to
Jeśli o propolis. Tak rozpuszcza się w spirutusie jako podstawowy, ale również w glicerynie do nacierania zewnętrznego.
Stasuje się do inhalacji na zimno, przy zapaleniach gardła i górnych dróg oddechowych Przy braku inhalatora stosowałem parówki. na bardzo ciepła wodę w garnku wlewałen łyżeczke propolisu i wdychałem
Skutek był zadziwiający
Adam


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
darek4257
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 1343
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 39 razy
Skąd: NIEMCY
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 21:10, 29 Wrz 2009    Temat postu:

hallo adam dzieki za odpowiedz.Sam tez przyjezdzam do polski i tam mieszkam na wsi sasiedzi ...maja pszczoly .Kolo bytowa chyba slyszales .czyste powietrze piekne tereny duzo jezior piekne duze ryby w tym roku wegorza zlapali 18 kg.
Na mazurach takich chyba nie ma.propolis pilem ze spiritusem ale kieliszkiem -po jednym mialem dosc.inchalacje musze wyprubowac .pozdrawiam darek


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
borussia_CK
ASYSTENT PSZCZELARZA
ASYSTENT PSZCZELARZA



Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kielce

PostWysłany: Wto 21:20, 29 Wrz 2009    Temat postu:

Widze, ze zrobil sie maly "off-topic" Wink Ale to nic.

No wlasnie, wizyte u alergologa mam juz ustawiona, ale dopiero pod koniec listopada, jak to u nas dostac sie do specjalisty Wink Majac na uwadze bakteriobojcze dzialanie kitu, sadzilem, ze poprzez inhalacje zapobiegne lub przynajmniej zlagodze stany zapalne w oskrzelach i krtani. Poki co, pije po 20 kropli propolisu na literatke celem wzmocnienia odpornosci. Staram sie tez codziennie plukac gardlo roztworem letniej wody i propolisu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Malon
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)
DOŚWIADCZONY (A) PSZCZELARZ (-RKA)



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 2372
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 126 razy
Skąd: Kielce
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 21:49, 29 Wrz 2009    Temat postu:

Darku
Widzę że znów dałeś plamę z tą niby rybą. Węgorz to prawie ryba. Mieszkam 500m od zalewy Chańcza wędkuję czasami. Jeśli łapiesz węgorze 18kg to wiem że masz ule jak wieżowce i dają beczki miodu . Zapomniałeś postawić przecinka między 1 a 8 w kilogramach a w ulach u korpusach
Z wędkarko-pszczelarskim pozdrowieniem Adam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gucio
Moderator
Moderator



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 607
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 17 razy
Skąd: Warszawa, Radom, Michałów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 12:22, 30 Wrz 2009    Temat postu:

borussia_CK napisał:
Widze, ze zrobil sie maly "off-topic" Wink Ale to nic.

No wlasnie, wizyte u alergologa mam juz ustawiona, ale dopiero pod koniec listopada, jak to u nas dostac sie do specjalisty Wink Majac na uwadze bakteriobojcze dzialanie kitu, sadzilem, ze poprzez inhalacje zapobiegne lub przynajmniej zlagodze stany zapalne w oskrzelach i krtani. Poki co, pije po 20 kropli propolisu na literatke celem wzmocnienia odpornosci. Staram sie tez codziennie plukac gardlo roztworem letniej wody i propolisu.

hm, miód przecież ma właściwości antyseptyczne i bakteriostatyczne, owszem kit czy propolis też jest dobry, w celu zwiększenia odporności, pij miód, czy taki gęsty jak dasz radę, ja wolę słodzić herbatę nim, oczywiście gdyu herbata jest już ostudzona, możesz wymieszać pół szklanki wody przegotowanej wystudzonej z 3 łyżeczkami miodu obojętnego i 2 łyzeczki soku z cytryny, wymieszaj, ja nazywam to obrzydliwym drinkiem słodkiego zdrowia, miód ktry my mamy jest bardzo słodki i aromatyczny dlatego go rozcieńczamy, pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DYSKUSYJNE FORUM PSZCZELARSKIE POD PATRONATEM PASIEKI MICHAŁÓW Strona Główna -> WINIARSTWO, TRUNKI I KULINARIA
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin